Aktualności

"Żyj zdrowo i sportowo"- Szkolny Dzień Zdrowia w PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Data umieszczenia:

Corocznie 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.

Jako placówka promująca zdrowy i aktywny styl życia Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bielsku Dużym również włączyła się w to święto.

Szkolne obchody miały miejsce dzień wcześniej. Tego dnia mała sala gimnastyczna zamieniła się w "Gabinet zdrowia". Uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami przygotowali wiele atrakcji dla młodszych koleżanek i kolegów. Wśród nich znalazły się: punkt informacyjny prezentujący ulotki dotyczące wpływu składników odżywczych i substancji szkodliwych na zdrowie człowieka, propozycje literatury na temat zdrowia i sportu, punkt pomiaru ciśnienia krwi i BMI oraz stoisko ze zdrowymi przekąskami, na którym znalazły się sałatki i surówki, owoce cytrusowe i jabłka oraz naturalne soki owocowe.

Ponadto każdy z uczniów mógł zaczerpnąć informacji na temat zagrożeń dla zdrowia, profilaktyki chorób, zdrowego odżywiania się i wpływu aktywności fizycznej na organizm człowieka. Ponadto w ramach realizacji głównego celu Szkolnego Dnia Zdrowia uczennice klas szóstych przeprowadziły zajęcia tematyczne w klasach I-III. Przygotowały pogadanki na temat ochrony zdrowia, racjonalnego odżywiania i aktywnego trybu życia. Przeprowadzono również konkursy związane z hasłem Szkolnego Dnia Zdrowia.

W klasach I-III był to konkurs "Kolorowa klasa", zaś w starszej grupie wiekowej konkurs profilaktyczno- plastyczny "Nałogom mówię NIE" i "Jem kolorowo- żyję zdrowo". Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś zwycięskie grupy nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Belsku Dużym.

Druga część Szkolnego Dnia Zdrowia upłynęła pod znakiem sportu. Zapoczątkowało je spotkanie pod hasłem "Aktywność fizyczna podstawą naszej egzystencji". Na początku dziewczęta z koła tanecznego zaprezentowały dwa tańce nowoczesne, zaś uczniowie z klasy VIB dynamiczny pokaz sportowy. Nie zabrakło również gier i zabaw sportowych integrujących środowisko szkolne- w tym meczu piłki koszykowej uczniowie- nauczyciele. Celem spotkania było promowanie różnorodnych ćwiczeń sportowych oraz wdrażanie zasad kibicowania fair-play. Mamy nadzieję, iż Szkolny Dzień Zdrowia przyczynił się do podniesienia świadomości prozdrowotnej wśród uczniów naszej szkoły.

Organizatorzy: Katarzyna Lipińska, Monika Kapciak. Ewa Jakubiak, Łukasz Wiśnik, Edyta Kwiatkowska

Galeria fotograficzna

Stopka

Urząd Gminy w Belsku Dużym:

ul. Jana Kozietulskiego 4, 05-622 Belsk Duży

tel.: (48) 66-11-271
fax: (48) 66-11-340

e-mail: urzad@belskduzy.pl
www: http://www.belskduzy.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek, w godz. 7.30 - 15.30

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.belskduzy.pl

© 2011 - 2013 Urząd Gminy w Belsku Dużym
Zawartość merytoryczna: Urząd Gminy, e-mail: urzad@belskduzy.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14