Aktualności

"Zwierzęta chronione w Polsce" Gminny Konkurs Ekologiczny

Data umieszczenia:

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Ziemi 21 kwietnia 2017 r. w PSP im. UNICEF w Lewiczynie odbył się XVI Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem "Zwierzęta chronione w Polsce". Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i plastycznej, a skierowany był do uczniów klas V i VI .

Wszystkie szkoły podstawowe z gminy przystąpiły do konkursu. Rozpoczął się on o godz. 1000. Przybyłych uczestników wraz z nauczycielami przyrody powitała pani dyrektor M. Bojaczuk, życząc drużynom osiągnięcia jak najlepszych wyników. Po otrzymaniu zadań trzyosobowe zespoły przystąpiły do ich rozwiązywania. Gdy uczniowie uporali się z testem, udali się na słodki poczęstunek.

Natomiast część druga - plastyczna polegała na wykonaniu plakatu "Jak pokonać smog?". Prace uczniów okazały się bardzo ciekawe. Komisja sprawdziła testy i oceniła plakaty. Pani dyrektor ogłosiła wyniki konkursu oraz wręczyła nagrody książkowe i dyplomy. Pogratulowała zwycięzcom oraz podziękowała komisji za pracę , a nauczycielowi przyrody za sprawną organizację.

W części teoretycznej I miejsce ex aequo zajęły drużyny PSP im. UNICEF w Lewiczynie i PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie, II miejsce przypadło PSP im. R. Traugutta w Łęczeszycach, a III PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym.

Natomiast w części plastycznej I miejsce ex aequo przypadło uczniom z PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym i PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie, a II miejsce ex aequo PSP im. UNICEF w Lewiczynie i PSP im. R. Traugutta w Łęczeszycach.

Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie pogłębili swoją wiedzę o zwierzętach chronionych w Polsce oraz bardzo niekorzystnym zjawisku, jakim jest smog.

Z. Kiełbowska

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Stopka

Urząd Gminy w Belsku Dużym:

ul. Jana Kozietulskiego 4, 05-622 Belsk Duży

tel.: (48) 66-11-271
fax: (48) 66-11-340

e-mail: urzad@belskduzy.pl
www: http://www.belskduzy.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek, w godz. 7.30 - 15.30

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.belskduzy.pl

© 2011 - 2013 Urząd Gminy w Belsku Dużym
Zawartość merytoryczna: Urząd Gminy, e-mail: urzad@belskduzy.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14