Akcja "Koperta Życia"

RATUNEK W LODÓWCE

Z inicjatywy Wolontariatu „Dobre Serce” przy współpracy z Burmistrzami i Wójtami Gmin Powiatu Grójeckiego organizują akcję „Koperta Życia”. To może być ratunek dla wielu starszych, chorych i samotnych osób.

„Koperta życia” to akcja, która ma usprawnić pracę zespołów ratownictwa medycznego i niejednokrotnie uratować życie potrzebującym. Na specjalnym formularzu zapisane są najważniejsze informacje na temat stanu zdrowia. Są to kluczowe dane dla podjęcia przez ratowników szybkich i trafnych decyzji. Wypełniony formularz wkłada się do specjalnie przygotowanej koperty, a tę z kolei do lodówki.

Dlaczego lodówka? Bo jest to urządzenie praktyczne obecne w każdym domu. Ratownikom medycznym łatwiej jest ją zlokalizować niż np. szufladę. Na lodówce naklejona jest specjalna naklejka z informacją, która sygnalizuje, że chory korzysta z „Koperty życia”

Często zdarza się, że po przyjeździe karetki są problemy z wdrożeniem zabiegów ratujących zdrowie lub życie. Schorowani pacjenci, szczególnie ci, w podeszłym wieku, nie znają terminologii medycznej i nie potrafią sprecyzować przebytych badań czy zabiegów przeprowadzanych podczas ostatnich wizyt w szpitalu. Czasem trudno o logiczny kontakt z pacjentem. Jeśli będziemy wiedzieli, gdzie w mieszkaniu znajduje się karta choroby pacjenta, to zdecydowanie szybciej będzie można zdiagnozować uczulenia, choroby, wdrożyć leczenie i postępowanie ratunkowe.

O „Kopercie życia” będą poinformowani ratownicy pogotowia obsługujący gminę. Koperty można będzie też bezpłatnie odebrać w każdej niżej wymienionej gminie lub mopsach i gopsach oraz uzyskać dodatkowe informacje i pomoc w wypełnieniu formularza.

Dla osób mających kłopoty z wypełnieniem formularza, przekazujemy kontakt do osoby, która pomoże mu w tym. Koordynatorem całej akcji jest Karol Pietrzak z Wolontariatu „Dobre Serce” Numer kontaktowy: 515 309 536. Jednocześnie informujemy, że w każdej gminie odbywały będą się szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Dzięki temu seniorzy dowiedzą się jak zachować się podczas różnych stanów zagrażających życiu. Podczas szkoleń każdy uczestnik otrzyma kopertę wraz z naklejkami i kartami.

Kopertę życia znajdują się w gminach: Nowe Miasto, Mogielnica, Błędów, Belsk Duży, Pniewy, Goszczyn, Jasieniec, Chynów. Natomiast w Grójcu kopertę można odebrać w siedzibie Wolontariatu „Dobre Serce” i w spółdzielni mieszkaniowej „Samopomoc”

WOLONTARIAT DOBRE SERCE przy Obywatelskim Ruchu Obrony Bezrobotnych
05-600 GRÓJEC, OS. POLNA 9 lokal 0
E-mail: dobreserce@dobreserce.com.pl, www.dobreserce.com.pl
tel. 515 309 536, 609-258-240

Pliki do pobrania:

- Koperyzacja (.doc)
- Ankieta Życia, cz. 1 (.jpg)
- Ankieta Życia, cz. 2 (.jpg)
- Naklejka (.jpg)
- Koperta Życia (x1) (.jpg)
- Koperta Życia (x2) (.jpg)
- Koperta Życia (x4) (.jpg)

Stopka

Urząd Gminy w Belsku Dużym:

ul. Jana Kozietulskiego 4, 05-622 Belsk Duży

tel.: (48) 66-11-271
fax: (48) 66-11-340

e-mail: urzad@belskduzy.pl
www: http://www.belskduzy.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek, w godz. 7.30 - 15.30

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.belskduzy.pl

© 2011 - 2013 Urząd Gminy w Belsku Dużym
Zawartość merytoryczna: Urząd Gminy, e-mail: urzad@belskduzy.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14